• 0212 924 16 01
    0532 330 64 86
  • Pzt. - Cts. : 08:30 - 22:00
    Pzr : Kapalı
  • Fatih Sanayi Sitesi C-1 A Blok No: 7  Esenyurt / İstanbul
OTO CAM TAMİRİ VE OTO CAM DEĞİŞİMİ NASIL YAPILIR
OTO CAM TAMİRİ VE OTO CAM DEĞİŞİMİ NASIL YAPILIR

OTO CAM TAMİRİ VE OTO CAM DEĞİŞİMİ NASIL YAPILIR

 

Oto cam tamiri ve oto cam değişimi nasıl yapılır?

Oto cam tamiri ve oto cam değişimi birbirinden farklı olarak yapılmaktadır. Öncelikle oto cam tamiri yapılacaksa, aracın camının çatlak olması ya da farklı bir sorun olması gerekmektedir. Oto cam değişimi ise camın tamamen kullanılmadığı ya da tamir edilemeyecek kadar çatlamış olması nedeniyle devreye girmektedir. Bu iki işlem uzmanlar tarafından kontrol edilerek karar verilmektedir.

Oto cam tamiri

Oto cam tamiri genellikle çatlak oluşumlarında yapılmaktadır. Tamire başlamadan önce çatlak alanın iyice temizlenmesi ve kurulanması gerekmektedir. Bu nedenle özel cam temizleme beziyle temizlenmektedir. Çatlağın içindeki hava çekilerek özel bir madde ile doldurulmaktadır. Bu sayede çatlak olan yerin pürüzsüz ve havasız olması sağlanmaktadır. Çatlak yerin içi dolsun diye yerleştirilen maddenin iyice sert olması 5 dakikayı bulduğu için biraz beklenmektedir. Alan tamamen kuruduktan sonra bir daha temizlenerek tamir işlemi son bulmaktadır.

Oto cam değişimi

Araçlarda oto cam değişimi 2’ye ayrılmaktadır. Bazı camlar lastiklidir bazıları da yapışkandır. Bu nedenle kolay olan cam değişimi lastikli olan cam değişimidir. Lastikli olan camlarda tornavida yardımıyla cam çıkarılır ve lastik olan kısma yeni cam takılır. Camın yerine oturması için dikkatli bir şekilde bastırılması gerekmektedir. Yapışkanlı camda ise teller yardımıyla camın, silikonlarından ayrılması sağlanmaktadır. Yapıştırılırken yeni cama yapışkanlı bir madde sürülerek yerine oturtulması sağlanmaktadır.

Sosyal medyada bizi takip edin.
E-Bülten'e abone olun.